O autorze
Pozytywnie zakręcona internetem i komunikacją marketingową. Zawodowo Content Marketing & PR, wykształcona w kierunku komunikacji społecznej i reklamy cyfrowej. Miłośniczka horrorów, widziała chyba wszystkie. Jest też na Twitterze & Facebooku.

Siła rażenia KOD

Nic tak nie mobilizuje zwolenników KOD, jak przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Im bardziej są obraźliwe, tym większa mobilizacja. Patrzę na profile fejsbukowe moich znajomych i przestaję ich rozróżniać. Wszędzie widzę biało-czerwoną flagę. To ciekawe, że im bardziej Polakom wmawia się, że nie są Polakami, oni tym bardziej nimi są.

Jestem żoną. Jestem matką. Jestem wegetarianką. Całym sercem jestem Polką! Nigdy wcześniej nie czułam się bardziej polska niż czuję się teraz. Polskość zawsze we mnie była. Nie tylko dlatego, że rodzice wpoili mi to skutecznie. W dorosłym życiu potwierdzałam to wielokrotnie. Uczestniczyłam we wszystkich wyborach, za granicą zawsze dawałam Polsce dobre świadectwo. Nie wyjechałam z kraju tylko dlatego, że było mi tutaj ciężko. A było niejednokrotnie. Ale paradoskalnie to właśnie każde kolejne słowa prezesa utwierdzają mnie jeszcze bardziej w przekonaniu, że właśnie tutaj jest moje miejsce. W mojej Polsce. Nigdy wcześniej nikt nie zmobilizował mnie aż tak bardzo do manifestacji swojej polskości. Tak Panie prezesie – jestem Polką i jestem z tego dumna!

Przyzwyczaiłam się, że pospolite ruszenie, w którym uczestniczę jest znieważane i dyskredytowane. Przyzwyczaiłam się, że jestem obrzucana błotem. Słowa prezesa Kaczyńskiego są dla mnie nie tylko obelgą i kłamstwem, ale również próbą szantażu i manipulacji. Prezes mówi, że nie cofnie się o krok. Ja też mówię, że nie cofnę się ani o krok. Demokracja jest dla mnie wyjątkowo ważna.

Mój dziadek powiadał, że im pies głośniej szczeka, tym bardziej się boi, a im bardziej się boi, tym mocniej może ugryźć. Strach się tutaj strachem traktuje. Boję się, więc sprawię, że i wy będziecie się bać. – tak właśnie rozumuje pies. Ubolewam, że KOD traktowany jest jako wróg publiczny. Ogromy ruch obywatelski sprowadzany jest do zachowań wrogich Polsce. A przecież to my, zarówno Ci w KOD, jak i Ci spoza KOD, chcemy w Polsce żyć. Każdy z nas kocha Polskę tak samo i tak samo chce jej dobra. Wszystkim zależy nam na Polsce tak samo!


KOD nie jest przeciwnikiem władzy, on jest jej sojusznikiem. Ja gorąco namwiam PiS do przestrzegania prawa. Jeżeli ten fakt się spełni, zarówno zwolennicy władzy, jak i opozycja będą zadowoleni. Będziemy mogli się wtedy pięknie spierać o reformy i jak każdej władzy przypominać obietnice wyborcze. Będziemy mogli żyć normalnie. Wszyscy - my Polacy!
Trwa ładowanie komentarzy...